Üstün İşlenebilirlik

Üretiminizin her aşamasında Quard plakalarımızın üstün işlenebilirlik özelliklerini tecrübe ettiğinizde Quard ile üretim yapmanın ne kadar kolay olduğunu keşfedeceksiniz.

Quard çelik levhalarımızın homojen mekanik özellikleri kesim, bükme ve kaynak işlerinizi kolaylaştırmaktadır. Bu sayede Quard plakalar ile çalışmak daha hızlı, verimli ve güvenli sonuçlar almanızı sağlamaktadır.

Diğer çeliklerle karşılaştırdığınızda Quard levhaların üretim verimliliğinizi arttırmada size nasıl yardımcı olduğunu göreceksiniz;

  • • Daha hafif tasarım uygulamaları
  • • Daha kolay takım hazırlama süreçleri
  • • Daha kısa üretim süreleri
İşlem Avantajlar
Kaynaklama Levhanın yüksek mekanik özelliklerinden ödün vermeden temiz üretim yapılabilmesi
Bükme Yüksek performans için en iyi bükme çapı (özellikle 12 mm altındaki kalınlıklarda) ve bu sayede işleme sırasında daha yüksek toleranslar
Kesme Kullanılan tekniğe bağlı olmaksızın (lazer, plazma vb) yüksek hassasiyetle kesim imkanı
İşleme Kusursuz delme, havşa açma…

• Faydalı Bilgi

Quard plakalarla çalışmayı nasıl bu kadar kolay hale getirebiliyoruz?

Quard plakalar yüksek saflıkta üretilen slablardan imal edilmektedir. NLMK Clabecq tesislerinin gelişmiş teknolojisi ile düzgünlük, dar kalınlık toleransları ve mükemmel yüzey kalitesi gibi üstün özelliklere sahip plakaların üretimi mümkündür.
Quard plakaların üzerinde bulunan çinko silikat boya korozyona karşı levhayı korurken kaynaklanabilirlik ve lazer kesim için optimize edilmiştir.


Üstün Özellikler

Quard plakalarımızı imal yöntemimiz ve üretim hattımız Quard levhalarımızı üretiminizde fark yaratacak ekstra özelliklerle sunmamızı sağlamaktadır; Quard plakalarımızın doğrusal düzgünlüğü ve kalınlık toleransları kolay ve istikrarlı üretim yapmanızı mümkün kılarken mükemmel yüzey kalitesi boyama sonrası üstün sonuçlar elde edilmesini sağlamaktadır. Bu sebeplerle Quard kullanmak üretim verimliliğinizi arttırmanın en ideal yoludur. Pek az üreticinin sahip olduğu dörtlü kaba hadde ve dörtlü ardışık hassas hadde merdaneleri sayesinde doğrusal düzgünlük, kalınlık toleransları, yüzey kalitesi ve istikrarlı mekanik özellikleri elde etmek mümkün olmaktadır.

 

Doğrusal Düzgünlük

Quard plakalar kendi sınıfında doğrusal düzgünlük konusunda bir numaradır.

Bu sıra dışı kalite yüksek performanslı düzleştirme ekipmanı, kenar kesme ekipmanı ve 3 boyutlu düzlük kontrol sistemi yatırımlarımız sayesinde elde edilmektedir.

Performans Sağladığı Avantajlar

Class S  
(EN 10029) 

(40mm’e kadar olan kalınlıklarda7mm/m )

- levhaların taşınması ve işlenmesinde kolaylık
- plaka içinde daha az artık gerilim ve böylece üretim istikrarı
- nihai ürün ve uygulamalarda daha düşük toleranslı proje imkanı

• Faydalı Bilgi

Class S ten daha üstün bir performans mı istiyorsunuz?

Talebe göre Quard levhaları Class S standardının gerektirdiğinin yarısı değerinde düzgünlük toleransı ile tedarik edebiliriz (3,5 mm/m)

 

Kalınlık Toleransları

NLMK clabecq,ince levha üretiminde uzun yıllara dayanan tecrübesi ve dörtlü ardışık ince hadde merdanesi ile kalınlık toleransları konusunda dünya çapında referans oluşturmaktadır.

Normal Kalınlık Alt Üst Levha Boyunca Kalınlık Farkı
3 ≤ t ≤  5 -0,3 + 0,3 0,5
5  < t ≤ 8 -0,3 + 0,5 0,6
8 < t ≤ 15 -0,4 + 0,5 0,7
15 < t ≤ 25 -0,5 + 0,5 0,9

Yüzey Kalitesi

Fabrikamızda bulunan dörtlü ardışık ince hadde merdanesi ile Quard levhalarımızı muadillerinden çok daha kaliteli yüzeye sahip olarak üretebiliyoruz. Elinizi bir Quard levhanın üzerinde gezdirin ve pürüzsüz yüzeyi hissedin.

Performans Sağladığı Avantajlar


Mükemmel Yüzey Kalitesi

Özellikle parlak boyanmış parçalarda yüksek kaliteyi hissettirmesi

Bükme performansında artış

Kalite İstikrarı

Quard plakaların değişik üretim aşamalarında kullanılan sabit parametre değerleri sayesinde plakanın her tarafında ve bir plakadan öbür plakaya neredeyse aynı özellikler sağlanabilmektedir.

Performans Sağladığı Avantajlar

Mekanik özelliklerde değişiklik olmaması

Levhanın tüm kalınlığı boyunca sertlik

Homojen mikroyapı eldesi

aşınma dayanımına ilişkin daha tutarlı öngörü yapılabilmesi

işleme sürelerinde azalma